Zempléni László (*1947) a Magyar Állami Operaház ütőhangszerese, emellett aktív tanár is. Műveinek nagy része pedagógiai céllal íródott. “Üzenetek” címmel két különálló szólódarabja jelent meg egy kötetben. Az egyik, a Hét SMS-tanulmány csak dobokra készült, s a szerző saját leírása szerint “Mindegyik tanulmány ‘vezérmotívuma’ az ‘SMS’ betűk morze-jelének ritmusa, de mindig más metrumban és más-más karakterrel”. A másik mű, a Kései üzenet különféle ütőhangszerekre íródott. Mindkét darab zeneiskolás gyerekek számára készült, s a növendékkoncertek hatásos műsorszáma lehet.